Android USB Debugging Mode Rootowanie Kindle Fire krok po kroku

Rootowanie za pomocą SuperOneClick

Opublikowano 9 lutego 2012, w Tutoriale, przez Adar

Poruszaliśmy już wcześniej temat rootowania. Opinie na ten temat są podzielone - przestrzega się przed wykonywaniem tego zabiegu osoby, które nie mają pojęcia co robią. Rootowanie systemu zapewnia nam wiele możliwości. Ponadto sam proces jest odwracalny - tzn. nowa instalacja czy też aktualizacja systemu Android powoduje przywrócenie ustawień domyślnych - a więc brak dostępu do konta ROOT'a. Jednak mniej zadowoleni są producenci telefonów oraz tabletów pod Android OS. W zależności od producenta polityka w tym zakresie jest bardzo zróżnicowana - zazwyczaj groźbą jest utrata gwarancji. Niezadowolenie producentów przekłada się tym samym na politykę Google - które zabrania umieszczania aplikacji do rootowania na Android Market - jednak znaleźć je można na stronach developerów tego oprogramowania. Wbrew panującym poglądom na temat legalności - proces rootwania jest legalny - od 2010 zalegalizowane przez U.S. Copyright office. Poniżej tutorial, krok po kroku jak przeprowadzić ten proces za pomocą najpopularniejszego programu do rootwania - SuperOneClick.

Przed wykonaniem rootowania, w pierwszej kolejności należy zainstalować oraz skonfigurować ADB dla Androida (poradnik krok po kroku). Dalsze czynności opisane poniżej.

 1. Nasze urządzenie musi być podłączony przez USB. Nie montujemy karty SD !
 2. Z forum XDA-Developers pobieramy na dysk program SuperOneClick (najbardziej aktualna wersja znajduje się na samym dole pierwszego postu).
 3. Upewniamy się, że tryb USB Debugging Mode jest włączony (więcej o USB Debugging Mode).
 4. Rozpakowywujemy pobrany wcześniej plik ZIP. Prawym przyciskiem klikamy na plik wykonywalny (exe) i dajemy "Uruchom jako administator". Po otwarciu okna programu wybieramy przycisk ROOT i czekamy aż zakończy swoją robotę.
 5. Jeśli na samym dole w oknie pojawi się komunikat "OK" - zrootowaliśmy nasze urządzenie. W tym momencie możemy zrestartować nasze urządzenie i sprawdzić czy pojawiła się ikonka SuperUser (ikonka taka jak ma ten artykuł).

W tym momencie nasze urzadzenie jest zrootowane i gotowe do dalszego użycia.

Tagi: ROOTrootowanieSuperOneClickSuperUsertutoriale 

7 Komentarze “Rootowanie za pomocą SuperOneClick”

 1. Adrian pisze:

  a co jeśli rootowalem unrevoked3 i w trakcie rootowania wyskoczyło mi coś takiego:
  waiting for bootloader;make sure driver is installed!
  prosze o pomoc

 2. klaster pisze:

  dlaczego zawsze jest podawane” jeszeli ….. OK to jest ok” i w tym momencie konczy sie dalsza czesc nie uzwgledniajac a”a jesli nie powiodlo sie”

  • Adar pisze:

   Zazwyczaj te procedury są tak planowane aby nie było gwiazdek i innych możliwości. Bezpiecznnym podejściem jest napewo wykonanie kopii zapasowej systemu – już na wstępie do rootowania jest podkreślane przez nas, że jest to operacja dla użytkowników mających pojęcie co robią i wiedzą co zrobić gdy coś pójdzie źle (restore). Trzeba się też upewnić, że twórcy narzędzia do rootowania itp. testowali to na modelu, na którym chcemy taką operacje wykonać.

 3. Anitsa pisze:

  A ja mam problem tego typu że niby wszystko robie jak piszesz, ale gdy już jest moment rootowania w SuperOneClick za każdym razem pojawia sie mi komunikat “Killing ADB Server deamon not running. starting in now on port 5037″

 4. Tomasz pisze:

  Czesc

  Mam telefon Y9300 i zastanawaim sięwłaśnie nad zrotowaniem tego telefonu! Nie będzie problemu na takim chńskim fonie?

 5. Dario8 pisze:

  po przeanalizowaniu sytuacji i podłączeniu mojego samsunga galaxy gt-p3100 podjąłem to ryzyko, zignorowałem nawet avasta ostrzegającego mnie przed pobieraniem superoneclicka nafaszerowanego trojanami (podobno pożytecznymi!),no i lipa,ani rootu ani kumputera,który zamulił się tym czymś i wyglądał na zainfekowany…hmm,w ogóle mam wrażenie ,że sporo osób jest zainteresowanych “robieniem w konia”,posiadaczy tabletów i fonów z androidem i pod pozorami jakichś tam “pomocnych dłoni”,dochodzi do zniszczenia albo uszkodzenia softu i poważnych kłopotów.U mnie ten root nie wypalił,straciłem cały dzień na porządki w kompie i w efekcie,cieszę się ,że nic z tego nie wyszło bo mogło być gorzej…..To niestety dość powszechne działania w necie i nie wiem czy nie stoją za tym jakieś inne siły, chcące odstraszyć przed modyfikacjami systemu i łatwym do niego dostępem.Powiem szczerze,że w porównaniu do “nauki jazdy “na win xp od czego zaczynało się przygody z kombinowaniem np to z andoridem jest znacznie bardziej ryzykowna przygoda i szkoda,że ten open source jest taki mało open-otwarty tak naprawdę.(np brak możliwości tworzenia kopii zapasowej,no wwejścia w ustawienia zaawansowane !!!)Mój samsung to model ,którym zawalone są półki ,a i tak nie mogę znależć prostego i naprawdę bezpiecznego sposobu na root,i dalszą zabawę w admina a szukałem już baardzo dużo i zawsze jakieś maliny,niestety tu też……Na szczęście sprzęt działa,ale jakoś jakby wolniej …hehehehe

 6. LaLiK pisze:

  Nie wiem o czym kolega wyżej mówi.
  Dopiero rozpocząłem przygodę z Droidem, a w moje rączki wpadł ZTE Blade (z sieci RedBull Mobile [dalej PLAY]).
  Początkowo bałem się robić roota. Jednakże po kilku wizytach w salonie operatora sieci od którego brałem telefon, dowiedziałem się, że gwarancja będzie ważna do puki nie zmienię systemu w telefonie (tj. mam andka 2.2.2, jeśli wgrałbym np. CM, GB, ICS’a itd. to wtedy utrację gwarancję operatora). A nawet jeśli bym to zrobił, to nadal posiadam gwarancję producenta telefonu (w tym przypadku ZTE), w której nie ma ani słowa o unieważnieniu jej w przypadku zmiany systemu.

  Zrobiłem wszystko krok po kroku wg poradnika. Zrootowałem telefon w niecałe 5 minut.
  Dodam tylko swoją uwagę, aby bardzo dokładnie czytać poradnik, ponieważ pominięcie chociażby uruchomienia SuperOneClick jako administrator może skończyć się nieudaną próbą (lub gorszymi konsekwencjami).

  Teraz idę się uczyć jak obsłużyć i wykorzystać SuperUser’a .

  Powodzenia dla wszystkich następców.

Twój komentarz

2011 - 2012 © Androidland.pl - Android & Smartphone blog. Gry, aplikacje oraz tutoriale pod Androida
Korzystanie z serwisu androidland.pl jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. © mdmDroids